90 urodziny Kubusia Puchatka

Skończył się październik, a razem z nim zajęcia na podstawie książki A.A. Mile pt. „Kubuś Puchatek”. Klasa 2c uczciła 90 urodziny głównego bohatera,  które przypadają na 14 października. Z tej okazji uczniowie przygotowali wystawę książek, gier, puzzli i maskotek związanych z lekturą.  Na lekcjach słuchali wesołych przygód przyjaciół ze Stumilowego Lasu. 25.10.2016r. na warsztatach plastycznych z panią Jolantą Brzycką, wykonali z kolorowego papieru kartki z tym sympatycznym misiem. Następnego dnia chętni uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym na podstawie omawianej lektury. Konkurs poprowadziła pani Agnieszka Szeliga, a jury w składzie pani Magdalena Chrzanowska i pan Bartłomiej Brzeziński przyznało po zaciętej dogrywce I miej.- J. Wojciechowskiej, II miej. – A. Brzezińskiej, III miej.- L. Bojanowskiej, IV miej. – N. Konat. Ponieważ nie ma urodzin bez zabawy, dlatego też 26.10.2026 na szkolnej świetlicy, z pomocą pani Doroty Łyko odbyły się zabawy przy muzyce. Był pląs „Stary niedźwiedź mocno śpi”, doczepianie ogona Kłapouchemu, malowanie twarzy misia na balonach i wesołe tańce. Każdy mógł spróbować „Małe co nieco”, czyli pyszne kanapki z miodem.

Zabawę zakończyło rozdanie broszurek z ciekawymi informacjami i łamigłówkami o książce „Kubuś Puchatek”. Następnego dnia otrzymali je także koledzy i koleżanki z klas    1-3  wraz ze słodkimi misiami.

Szczepańska i D. Łyko