5a i 5b na tropie wynalazków da Vinci

Nareszcie w Złotym Stoku! Tym razem ruszyliśmy szlakiem geologów i fizyków oraz średniowiecznych poszukiwaczy formuł magicznych. Co może łączyć czarownice rodem z XIV wieku oraz współczesnych konstruktorów, dowiedzieliśmy się z lekcji poglądowych w kopalni Złoty Stok. Poznaliśmy także tajemnice poszukiwaczy minerałów oraz dawne sposoby czerpania papieru. A’propos papieru… Czy wiecie, co łączy papier toaletowy i dinozaury? A my wiemy! Ile złota produkowano w XV wieku, a ile dziś? Po co wydobywano arsen? Jak podnieść kloc dwutonowy za pomocą dwóch palców? Wiedze alchemiczną i fizyczną posiedliśmy a do tego świetnie się bawiliśmy. Było nocne zwiedzanie kopalni. Strzelanie z łuku. ścianka wspinaczkowa. Pływanie łodzią po sztolni. Ognisko.  I w ogóle było fantastycznie! Za co serdecznie dziękujemy wychowawczyniom, naszym opiekunkom: mamom- Zuzi, Nikoli i Martyny, panu przewodnikowi Erykowi, panu kierowcy, właścicielom i personelowi Złoty Jar oraz sponsorom – naszym rodzicom.

Zanotowały- klasy V.