Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 od dnia 24 września 2018 r. w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zmagali się z matematyką. Codziennie na drzwiach sal lekcyjnych pojawiały się hasła promujące znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie przypominali sobie i utrwalali tabliczkę poprzez „cukierkowe” odpowiedzi na zadane przez nauczycieli przykłady (na przerwach między lekcjami). Kulminacją całotygodniowego zmagania był konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia, oraz zabawy grupowe:

– Test Czujności grupy: „Ja mam… kto ma…”;

– patyczkowe Kaboom.

Kiedy skończył się dzień szkolnej zabawy, zaprosiliśmy na zmagania z Tabliczką Mnożenia mieszkańców naszego miasteczka. W sobotę Klasa 6 a pojawiła się na Rynku z zadaniami dla dorosłych – nagrodą za poprawną odpowiedź był słodki upominek.

Koordynatorkami akcji były nauczycielki matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Marta Mioduszewska i Pani Katarzyna Mierzwińska