21 lutego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy w naszej szkole nie tylko wybierając Mistrzów Żywego Słowa. Reprezentanci klas IV – VIII rywalizowali w konkursie kaligraficznym.

Jury wybrało najpiękniejsze prace, a ich autorzy otrzymają w czerwcu dyplomy i nagrody. Żeby nie trzymać nikogo w niepewności, już teraz przedstawiamy laureatów:

I miejsce – Nadia Kąkol z klasy VIII B

II miejsce – Julia Korbik z klasy VIII A

III miejsce – Marta Bowtrukiewicz z klasy VII B i

–  Agata Paskal z klasy V A

Gratulujemy!

Ci uczniowie, którzy nie brali udziału w żadnym konkursie, mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego odpowiadając na pytania z zakresu orografii, frazeologii oraz znajomości lektur. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była cukierkiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się oraz pomagali w organizacji  obchodów Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole. Zapraszamy do zabawy za rok.

Polonistki