11 Listopada

„Dzisiaj wielka jest rocznica – Jedenasty Listopada. Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa. Im to bowiem zawdzięczamy wolność – polską mowę w szkole,To, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę.Uroczyście biją dzwony, w mieście flagi rozwinięto…I me serce się raduje, że obchodzę Polski święto.” L. Wiszniewski

10 Listopada 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy VIb  pod opieką wychowawcy – pani Bożeny Sobolewskiej przygotowali uroczysty apel w formie montażu słowno-muzycznego. Wystąpienie obejrzały  najpierw klasy I-III , a następnie klasy IV-VI i przybyli rodzice. Efektem końcowym prezentacji była wystawa upamiętniająca wydarzenia związane z walką o niepodległość  Polski. Po zakończeniu przedstawienia wyeksponowano ją w holu szkoły, by wszyscy mogli przybliżyć sobie i zapamiętać okoliczności związane z odzyskaniem suwerenności.