101 rocznica odzyskania niepodległości

Zbliża się kolejna rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę- już sto pierwsza. Uroczysty apel z tej okazji przygotowały klasy siódme. Tym razem nawiązaliśmy do naszej małej ojczyzny- Kożuchowa oraz osób związanych z miastem.
Przypomnieliśmy ludzi, którzy poświęcili swe życie walce o wolną ojczyznę a także tych, którzy swoim życiem, działalnością propagują ideę służby krajowi, miastu i jego mieszkańcom.
Uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie m.in. sylwetki żołnierzy września, spoczywających na kożuchowskim cmentarzu, repatriantów a także  postaci krzewiących polskość po wojnie  (A.Haller, księży katolickich, nauczycieli) , ,,opiekuna” naszej miejscowości- E.Szajera, artystów ( D.Tur, A.Zalopanego, J.Popławskiego, H.Miśkiewicza, H.Stankiewicz), społeczników (Z.Muszyńskiego), strażników dziedzictwa Kożuchowa (Z.Szukiełowicza).
W kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę pochylmy się nad tymi, którzy Polskę tworzyli, bronili a także nadal dla jej dobra pracują.
                                                                Uczniowie klas 7a i 7b z wychowawczyniami