WITAJ WIOSNO!!!

Szkolne obchody Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 w Kożuchowie obchodziliśmy 20 marca w piątek. Uczniowie klas 1-3 wykorzystali swoje talenty plastyczne wykonując prace związane tematycznie z wiosną. Wzięli udział także w Konkursie recytatorskim. Najlepsi okazali się: I miejsce – Karolina Górska klasa 1a, II miejsce –Kamil Pawlikowski klasa 3a, III miejsce – Dominika Maj klasa II b.Wyróżnienia otrzymali: Julia Korbik  z klasy IIIa, Iga Raczykowska z klasy II a, Alicja Sawicka klasa III a,Maksymilian Kosiński klasa III b. Uczniowie klas 4-6 rywalizowali w konkursie  przyrodniczo – matematycznym: segregowali śmieci, rozwiązywali zadania. O godzinie 12.00 nastąpiło uroczyste podsumowanie całej akcji. Odbył się wiosenny pokaz mody z surowców wtórnych, a uczniowie klasy VI a zaprezentowali przedstawienie o tematyce  ekologicznej pt.: „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”.  Rozstrzygnięto także konkursy na najliczniej przebraną klasę.  Konkurencję wygrały klasy I b, II a i VI a. Wybrano  także  najładniejszą marzannę. W kategorii klasowej wygrały  dzieci z III b i II b, a indywidualnie: Wiktoria Górska z  I a, Mateusz Rzeszutko z II a i Maciej Raczykowski  z  III a. Zimę pożegnano wspólnym spaleniem marzanny.  Nad całością szkolnych obchodów czuwały panie Marta Mioduszewska, Marta Charęza,  Barbara Chmiel i Małgorzata Ogrodnik.