Szkolna dieta

29 października uczniowie klasy 1c i 2a kontynuowali zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. W lekcji uczestniczył gość, którego zawód rozszyfrowali po rozwiązaniu zagadek. Pan Tomasz Kosiński – dietetyk opowiadał o zdrowym stylu życia i zapoznał dzieci z piramidą żywieniową. Przedstawił wartości odżywcze produktów, wyjaśnił jakich unikać, a które spożywać każdego dnia. Teraz wszyscy wiedzą jak powinna wyglądać prawidłowa dieta  i czego potrzebuje organizm ucznia do prawidłowego rozwoju.

Spotkanie zakończyło się zdrową i smaczną niespodzianką – dzieci częstowały się suszonymi morelami, które są doskonałym zamiennikiem słodyczy. To świetna przekąska na przyjęcie i szkolną przerwę. Są bogate w witaminy A, B, C, E oraz inne składniki ważne dla ludzkiego organizmu, zwłaszcza dla małych sportowców.