Rodzinne zabawy

2 czerwca dzieci z klasy 2c ze swoimi rodzicami spędzili piątkowe popołudnie na wspólnych zabawach. Na początku imprezy uczniowie przywitali gości piosenką i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Następnie od wychowawczyni otrzymali dyplomy „Sieciaka”, które zdobyli po cyklu zajęć „Poznaj bezpieczny Internet. Kurs dla uczniów klas I-III szkół podstawowych”.

Po krótkim wstępie nadszedł czas na rozrywkę na świeżym powietrzu. Rodzice zadbali o wyborny poczęstunek. Była kiełbaska z grilla, galaretki, pyszne ciasta, własnoręcznie robiona lemoniada z miętą itp. Nie zapomnieli także o zdrowych przekąskach.

Najważniejsze jednak były zabawy, które na Dzień Rodziny zaplanowali i przeprowadzili rodzice. Odbył się mecz piłki nożnej, można było pograć w atrakcyjne gry planszowe, zgadywać co ukryło się w worku. Był konkurs piosenki, kręcenia kula-hopem, skoki w workach i zabawa „Gąski do domu”.  Na pożegnanie dzieci otrzymały zabawki do robienia baniek mydlanych i z uśmiechem na twarzy wróciły do domów.

M. Szczepańska