Janusz River zawitał do gminy Kożuchów

W środę 9 sierpnia podróżnik Janusz River zawitał do gminy Kożuchów, gdzie spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2.  Janusz River opowiadał o swoich przygodach na rowerowym szlaku. Pytań było wiele.  Podsumowaniem spotkania było pamiątkowe zdjęcie z uczniami naszej szkoły. W trakcie swojego pobytu zwiedził nasze zabytkowe miasto oraz spotkał się z przedstawicielami lokalnej prasy.
Janusz River
rozpoczął swoją życiową podróż w 2000 r. w Rzymie i planuje ją zakończyć w 2024 r. w tym samym miejscu na otwarciu Igrzysk Olimpijskich. Podróżuje głównie po wsiach, miejskimi drogami. Dzięki pomocy wójtów, sołtysów  i zwykłych mieszkańców przejechał już ponad 200.00 km i 146 krajów. Za każdym razem wzbudza duże zainteresowanie prasy i telewizji w kraju, który odwiedza.